Hotel International

KÚPOU AUTA SA STAROSTLIVOSŤ OŇ NEKONČÍ

Neexistuje zlé počasie, len nedostatočná starostlivosť o váš automobil

Keď jesenné slnko začína ustupovať a prichádza najchladnejšie obdobie roka, je dôležité venovať náležitú pozornosť príprave vozidla na zimnú sezónu. Často sa musíte vyrovnávať so snehom, šmykľavou vozovkou, vetrom a s inými nástrahami terénu. Zvýšte preto rezistenciu automobilu  voči okolitým vplyvom vhodnou starostlivosťou.

„Starostlivosť o motorové vozidlo a jeho príprava na zimu by pre vás mala byť úplnou nevyhnutnosťou. Nie je totiž len otázkou komfortu jazdy a predĺženia životnosti vozidla, ale najmä bezpečnosti,“ hovorí Peter Wagner, riaditeľ autorizovaného servisu BMW v Bratislave GROUP M a.s., a zároveň dodáva: „aj preto odporúčame začať so zimnou údržbou čo najskôr a zveriť ju rúk špecializovaných odborníkov, ktorí venujú mimoriadnu pozornosť všetkým požiadavkám majiteľov vozidla.“

 

Prezutie je len začiatok

Odborným poradenstvom pri výbere pneumatík a ich prezutím sa celý proces zimnej údržby len začína. Zimná servisná prehliadka zahŕňa kontrolu a doplnenie prevádzkových kvapalín, kontrolu nemrznúcej zmesi, doplnenie ostrekovačov kvalitnou zmesou, ktorá je účinná aj pri veľmi nízkych teplotách, chráni systém ostrekovačov, okien, predných reflektorov a nepoškodzuje gumové časti,“ pokračuje Peter Wagner. Kontrolou stieračov zas zvýšite účinnosť optimálneho čistého výhľadu bez rozmazávania. Diagnostika kapacity batérie, prípadne jej výmena, kontrola podvozku, motora, prevodovky, diferenciálu, aerodynamických krytov je samozrejmosťou nielen pre majiteľov nových vozidiel s povinnými servisnými prehliadkami, ale záležať na týchto úkonoch by si mali dať rovnako aj majitelia starších áut.

 

Kvalitný servis je základ

Kvalitný autorizovaný servis by mal okrem používania najmodernejších technológií a využitia bohatých odborných skúseností, dbať aj na osobný prístup k zákazníkom. Ochota, flexibilita a ústretovosť zamestnancov servisu by mala byť už len benefitom, ktorý podčiarkne dosiahnutie požadovaných výsledkov. Priestory na uskladnenie pneumatík, pravidelne školení servisní špecialisti, možnosť prítomnosti zákazníka  pri výmene oleja, v lakovni, alebo osobná asistencia priamo riaditeľom servisu pri oboznámení sa s procesom zimnej údržby by mali byť v autorizovanom servise štandardom a sú znakom jeho vysokej kvality.  

Všetky tieto aspekty spĺňa naše servisné stredisko, ktorého servisné priestory s plochou 2100 m2 predstavujú  komfortný priestor pre rýchlu údržbu či uskladnenie pneumatík. Súčasne použitie prvotriednych technológií umožňuje zamerať sa aj na technické detaily a hľadať nové možnosti  pre vytváranie zvyšovania pohodlia klientov a ich automobilov,“ dodáva Peter Wagner.

Aj keď sa môže zdať, že tento rok sa zima opäť na naše cesty príliš neponáhľa, zo skúseností vieme, že radikálne ochladenie a zhoršenie poveternostných podmienok môže prísť zo dňa na deň. Ak ste teda ešte so svojím automobilom servisnú prehliadku pred zimou neabsolvovali, nenechajte nič na náhodu. Neváhajte sa zveriť do rúk odborníkov z GROUP M, a.s. a objednajte sa ešte dnes. www.bmw-groupm.sk