Záhradníctvo LOSKOL
Záhradníctvo LOSKOL

SIEŤ SOTHEBY’S INTERNATIONAL REALTY OTVÁRA POBOČKU NA SLOVENSKU

18.12.2018 |
  • Svetový líder v sprostredkovanom predaji exkluzívnych nehnuteľností rozširuje svoju pôsobnosť aj na Slovensko.
  • Nová slovenská pobočka sa zameria nielen na centrum Bratislavy, ale aj na víkendové apartmány v Tatrách.
  • Prostredníctvom novootvorenej pobočky v Bratislave sa uzavrel strategický slovensko-česko-chorvátsky trojuholník regionálnej spolupráce

Tento trojuholník pôsobnosti na realitnom trhu v Chorvátsku, Českej republike a na Slovensku, umožňuje využitie synergií nadštandardných vzťahov všetkých troch krajín k výnimočnému prepojeniu trhu v rámci celej Európy. Slovenská pobočka sa zameria na unikátne vily a luxusné developerské rezidencie v Bratislave a okolí a zastúpi aj región Tatier, kde sa bude orientovať najmä na predaj víkendových apartmánov a horských chát s ponukou služieb.

Sieť Sotheby's International Realty tvorí viac ako 22 000 nezávislých realitných maklérov a má približne 950 kancelárií v 70 krajinách a oblastiach sveta. 

Realitná spoločnosť sama o sebe vychádza z hodnôt svetoznámeho londýnskeho aukčného domu Sotheby’s, ktorý združuje svetových zberateľov  unikátnych predmetov už od roku  1744. V pokračovaní daných hodnôt vytvorili značku Sotheby’s International Realty, ktorá od roku 1976 nadväzuje na históriu aukčného domu  a ponúka obchodovanie s unikátnymi nehnuteľnosťami po celom svete.

Slovakia Sotheby’s International Realty začne svoje služby ponúkať v decembri 2018. Všetkým svojim slovenským investorom i klientom ponúkne novú možnosť kúpy, predaja alebo prenájmu exkluzívnych nehnuteľností nielen v Bratislave a na Slovensku, ale vďaka svojej medzinárodnej siete  aj kdekoľvek na svete. Ako novinka sa miestnej klientele naskytne možnosť kúpy exkluzívnej nehnuteľnosti v zahraničí z pohodlia bratislavskej kancelárie a so zárukou nadštandardného servisu renomovanej svetovej  značky.

 ,,Som veľmi rada, že práve tento rok pri príležitosti storočného výročia založenia Československej republiky sa naša celosvetová sieť rozšírila o rodenca.  Vznik pobočky v Bratislave je logickým vyústením  predchádzajúceho  vývoja. V septembri 2016 bola otvorená česká pobočka v Prahe. Na začiatku minulého roka sme pokračovali pobočkou v chorvátskom Splite, ktorá  sa tento rok vďaka predaju  luxusnej vily Castello za viac ako 8 miliónov eur postarala o najväčší obchod na chorvátskom realitnom trhu za uplynulých 5 rokov,“ hovorí Ilona Mančíková, riaditeľka slovenskej, českej a chorvátskej pobočky.

Zameraniu slovenskej pobočky napovedá aj jej luxusné sídlo v bratislavskom komplexe River Park. Polyfunkčný a rezidenčný komplex na ľavom brehu Dunaja bol navrhnutý slávnym architektom Erickom van Egeraatom. Podobne zaujímavé developerské projekty plánuje spoločnosť zahrnúť do svojho portfólia.

V súčasnosti vznikajú nové developerské projekty ako River Park City II a Eurovea II, čo je presne ten typ projektov, ktoré chceme v budúcnosti zahrnúť do portfólia,“ doplňuje pani Mančíková. Ďalšou oblasťou záujmu sú historické časti Bratislavy a obľúbené štvrte ako Palisády,okolie Bratislavského hradu  či  Horského parku a Koliby. Za zmienku stoja aj oblasti vzdialenejšie od centra ako napríklad Devín a  územie Malých Karpát, kde už spoločnosť získala do portfólia jedinečný projekt Eleven s 11 rezidenčnými domami a projekt Roličky od renomovaného ateliéru CAKOV & PARTNERS. Ten zahŕňa 9 vilových domov, v ktorých sú v každom tri byty na samostatnom podlaží.

Novotvorená bratislavská pobočka sa teší na spoluprácu s miestnymi umelcami a dizajnérmi, ktorí majú možnosť si svoje diela prezentovať v našej galérii. Veríme, že Slovakia Sotheby’s  International  Realty  bude adekvátnym  partnerom  nielen pre svojich  kolegov v Prahe a v Splite ale aj prínosom pre celú globálnu sieť.

Text a foto: SOTHEBY’S INTERNATIONAL REALTY 

"Zmeny v tradičnej architektúre sú povolené len ak ide o zlepšenie. V opačnom prípade treba zachovať tradíciu. Popravde, aj to čo je stovky rokov staré má silnejšie puto než lož, ktorá kráča po našom boku."
Adolf Loos
Architekt

Informácie